Ubezpieczenia turystyczne – jakie mamy rodzaje?

Celem polisy turystycznej jest zabezpieczenie jej właściciela w trakcie podróży czy odpoczynku na wypadek niespodziewanych wydarzeń. Ubezpieczenia turystyczne ze strony superpolisa.pl – stosunkowo od ich typu – różnią się zakresem natomiast zakresem ochrony.

Czym jest ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenia turystyczne są formą zabezpieczenia podróżującego przed przypadkowymi wypadkami, wypadkami połączonymi z wypoczynkiem. Są to pomiędzy innymi wydarzenia połączone podróżą, w tym transport, nocleg i brak możliwości wykorzystania z odpoczynku. Przede wszystkim natomiast założeniem tego artykułu jest zagwarantowanie ochrony zdrowia, pokrycia wydatków leczenia za granicą, lub także przewozu chorego na obszar kraju. Jest dużo form ubezpieczenia turystycznego. Kwalifikujemy do niego ubezpieczenie na wypadek leczenia, wypadku, zagubienia bagażu czy transportu.

Po co nam ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne zabezpiecza nas przed nieprzewidzianymi kosztami. Leczenie za granicą, powrót do kraju po wypadku, rehabilitacja, skrócony poprzez nieszczęśliwe zdarzenie urlop, zrabowany bagaż, opóźniony samolot – wszystko to tworzy specjalne, wcale niemałe wydatki. Szkoda tracić na nie swoje pieniądze. Lepiej zainwestować parę groszy, aniżeli później płacić tysiące euro lub dolarów. Nie wszędzie oraz w nie każdej sytuacji zadziała Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. W dobie pandemii koronawirusa potrzeba leczenia staje się niezwykle możliwa.

Czym suma ubezpieczenia różni się od sumy gwarancyjnej?

Zarówno suma gwarancyjna, jak i suma ubezpieczenia to sumy stanowiące górną granicę odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego za poniesione straty. Znaczy to, iż więcej kapitałów nie uzyskasz na pewno. Na 100% kwoty natomiast możesz liczyć jedynie w najtrudniejszych sytuacjach, np. kiedy dojdzie do kalectwa czy śmierci ubezpieczonego. W ubezpieczeniu turystycznym niejednokrotnie spotkasz się z sumą ubezpieczenia, gdyż jest wykorzystywana do obliczenia wydatków leczenia, ratownictwa, ochrony bagażu, NNW lub assistance.

Ubezpieczenie podróżne – na co zwrócić uwagę, dobierając polisę?

Każdy spośród nas podróżuje odmiennie oraz w różnorodne miejsca. Czasami wybieramy Polskę, nieraz decydujemy się na podróż po Europie, natomiast poniektórzy zapuszczają się w najróżniejsze regiony świata. Jedni wolą spokojny relaks przy basenie, pozostali nie wyobrażają sobie wczasów bez aktywnego praktykowania sportu. W zależności, od potrzeb, stwórz dopasowany do Twoich oczekiwań Pakiet ubezpieczeń. Pamiętaj, iż podróż, choćby jednodniowa, może obfitować w różnorodne nieprzewidziane zdarzenia.

 

Posts Tagged with…