Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Podróżowanie na dalekie czy bliskie odległości dostarcza nam masę emocji i wrażeń. Zwykle jest tak, że chcemy przeżyć coś nowego i wyjątkowego. Nie należy jednak nigdy zapominać o dodatkowym ubezpieczeniu, w razie nieprzewidzianych zdarzeń czy też różnego rodzaju wypadków, które niestety mogą nas spotkać podczas wakacji. Polisa nie kosztuje wiele, a jest w stanie zaoszczędzić nam masę nerwów podczas problematycznych zdarzeń.

Dodatki do polisy wakacyjnej

Nigdy nie jesteśmy w stanie do końca przewidzieć, co nas spotka podczas wakacyjnych wojaży, zwłaszcza w momencie kiedy podróżujemy do nieznanego kraju, w którym może nas spotkać praktycznie wszystko- od tych pozytywnych wrażeń, po te mniej korzystne. Właśnie z tego powodu kluczową kwestią przed wyjazdem jest dodatkowe zabezpieczenie się za pośrednictwem polisy wakacyjnej. Ubezpieczenia turystyczne stanową umowy pomiędzy nami, czyli klientami, a towarzystwem ubezpieczeniowym i powstają w momencie pojawiania się ryzyka wśród osób, które podejmują aktywności w zakresie podróżowania i rekreacji. Oprócz pokrycia kosztów leczenia, powrotu do kraju czy skradzionego bagażu, warto również zadbać o dodatkowe kwestie. Można na przykład dodatkowo ubezpieczyć się od opóźnienia czy odwołania naszego lotu. W przypadku podróży samochodem, dobrze jest rozszerzyć polisę wakacyjną o auto assistance, tak by w razie jakiejś awarii czy usterki za granicą, móc skorzystać z pomocy. Jeśli zamierzamy uprawiać ekstremalne sporty podczas naszej podróży, warto również zaznaczyć to podczas rozmowy z agentem ubezpieczeniowym, tak by oferta była idealnie dopasowana do naszych aktywności.

Covid-19 a ubezpieczenia turystyczne

Obecny czas, pod względem sytuacji pandemicznej, jest dodatkowo trudny dla wszystkich amatorów podróżowania. Na szczęście towarzystwa ubezpieczeniowe wychodzą oczekiwaniom podróżnych na przeciw i zapewniają również ochronę pod względem zarażenia się koronawirusem i wszystkich konsekwencji, jakie mogą nas z tego tytułu spotkać. W takiej polisie należy dokładnie mieć zaznaczone, że ubezpieczenie obejmuje- do sumy gwarantowanej- leczenie i hospitalizacje. Dodatkowo, w przypadku wirusa covid-19, należy w ogólnych warunkach ubezpieczenia uwzględnić również takie pozycje jak pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia, jeśli obejmie nas kwarantanna lub izolacja, opłacenie kosztów ewentualnego wykonywania testów na wirusa, całą organizację pobytu dla rodziców czy opiekunów dziecka zarażonego, a także powrót do kraju po wyzdrowieniu i otrzymaniu negatywnego testu.

 

 

Posts Tagged with…